Poszukiwanie alternatywnych form zarabiania pieniędzy to dzisiaj problem większości osób, którym zwykła pensja nie wystarcza już do życia na odpowiednim poziomie. Często to też dla nich jedynie wyjście z trudnej sytuacji finansowej, z długów i zaciągniętych pożyczek oraz kredytów, które trzeba spłacić. Jednym z wyjść z takiej sytuacji, które umożliwia jednocześnie zarabianie sporych pieniędzy przy minimalnym nakładzie własnym – zarówno czasu jak i pieniędzy – jest założenie własnej firmy i działalności gospodarczej. Prywatny biznes dla wielu osób okazał się już strzałem w dziesiątkę, więc z takiej możliwości zaczyna korzystać stale rosnąca liczba osób. I co ciekawe, w większości są to osoby młode, tuż po studiach, które nie znalazły zatrudnienia we własnym zawodzie i próbują rozwinąć interes na własną rękę.
Taka decyzja może się okazać zaś jedną z najlepszych, jakie się podjęło w życiu, zwłaszcza gdy trafi się ze swoim biznesem w jakąś gospodarczą czy przemysłową niszę, stając się jednocześnie monopolistą w branży i zdobywając największą część rynku oraz klientów. Pracując we własnej firmie nie trzeba się martwić o to, co powie szef albo jak zareaguje przełożony. Samemu ustala się zakres swoich obowiązków, czas pracy, samemu wybiera się termin oraz długość urlopu. Jedynym mankamentem takiej pracy na etacie u samego siebie są jedynie kwestie związane z rachunkowością i księgowością, których prowadzenie nie zawsze jest łatwe. Wystarczy jednak zatrudnić księgowego lub wynająć zewnętrzne biuro rachunkowe, aby więcej się nie martwić tym problemem, a swój czas poświęcić na zarabianie kolejnych pieniędzy. Prowadzenie swojej firmy i rozwijanie prywatnego biznesu jest okazją również do zdobycia dodatkowego doświadczenia, które zawsze można wpisać w swojej CV. Wielu przedsiębiorców wręcz szuka takich pracowników, którzy prowadzili kiedyś własne firmy i mają w tym zakresie spore doświadczenie. Zawsze można też w ramach próby założyć działalność w formie AIP, a dopiero po sprawdzeniu się tej formy zarabiania pieniędzy, otworzyć własną firmę.

3 odpowiedzi na „Prywatny biznes sposobem na zarabianie

Dodaj komentarzSzukaj

Kalendarz

  Lipiec 2017
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  

Ważna ekonomia

  Śledząc różnego rodzaju internetowe czy telewizyjne serwisy informacyjne dotyczące dziedziny ekonomicznej czy gospodarczej, trudno oprzeć się wrażeniu, że ekspertem mógłby tam być każdy z nas. Ekonomiści nie mówią bowiem zazwyczaj niczego innego niż to, co sami już doskonale wiemy. Z drugiej strony jednak pięcioletnie studia, jakie każdy z nich musiał skończyć zobowiązują w końcu do posiadania jakiejś szerszej wiedzy, którą od czasu do czasu dzielą się z widzami czy czytelnikami za pośrednictwem różnych mediów. Nie zmienia to jednak faktu, że coraz częściej pojawiają się głosy mówiące o tym, że ekonomia jako osobna dziedzina nauk nie jest właściwie tak ważna jak sama jej praktyczna część, czyli gospodarcze i przemysłowe zmiany na światowych rynkach.

  Ekonomia sama w sobie jest bowiem nauką typowo teoretyczną, która dopiero wprowadzona w czyn daje jakieś praktyczne efekty, polegające na minimalnej zmianie różnego rodzaju rynków. Ci sami eksperci, którzy tak szumnie wypowiadają przed publicznością, mają za zadanie jedynie opracować teoretyczne założenia planów ekonomicznych i gospodarczych, zaś ich wprowadzeniem i realizacją zajmuje się już sama gospodarka. To jednak od samych ludzi zależy to, czy taki ekonomiczny plan się przyjmie na szerszą skalę czy też pozostanie jedynie teoretycznym, niedanym wymysłem naukowców i ekonomistów. W tym wszystkim pojawia się więc zasadnicze pytanie, czy rzeczywiście sama ekonomia jest aż taka ważna, by poświęcać jej tyle miejsca w światowej gospodarce. Teoretyczne rozważania są przecież mniej ważne od praktyki, z jaką każdy z nas ma do czynienia codziennie, korzystając z różnych rynków gospodarczych, dokonując zakupów, korzystając z usług czy też samemu je świadcząc. Teoretyczna nauka, jaką niewątpliwie jest ekonomia, nie ma bowiem bezpośredniego wpływu na te rynki – może je jedynie opisywać i charakteryzować. Tym samym wszelkie znaczenie tracą również ekonomiści i ich ekspertyzy, które dla praktycznego rynku gospodarczego i ekonomicznego nie mają żadnej wartości.